MUDr. Jakub Kautzner

Ortoped

Po promoci nastoupil na Kliniku ortopedie a traumatologie dětí a dospělých 2. LF ve Fakultní nemocnici Motol pod vedením Prof. MUDr. Tomáše Trče, CSc., MBA. Zde působí nepřetržitě od roku 2005.


V roce 2012 úspěšně složil evropskou atestaci z ortopedie a traumatologie. V současné době dokončuje postgraduální studium na téma náhrady předních zkřížených vazů kolena. Od roku 2008 je lékařem artroskopického centra v Nemocnici Beroun, kde působí jako ambulantní a operační specialista na artroskopii velkých kloubů.

Specializace

Je nositelem licence pro:
– samostatnou ortopedickou praxi,
– sonografii dětských kyčlí.


Absolvoval kurzy:
– kurz rekonstrukční artroskopie kyčelního kloubu, Mnichov, Německo, 2015,
– kurz rekonstrukčních operací kolenního kloubu, Mnichov, Německo, 2014.


Je členem Národní společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii. V současné době se věnuje zejména artroskopické operativě se zaměřením na kolenní, ramenní a kyčelní kloub, sportovní medicíně a počítačově asistované endoprotetice kolena. Hovoří anglicky.

Spektrum ambulantní činnosti


– základní ortopedické vyšetření dětí a dospělých,
– specializované vyšetření poruch kyčelního, ramenního a kolenního kloubu,
– specializace na problematiku femoroacetabulárního impingementu kyčle,
– sportovní traumatologie,
– aplikace injekční terapie do kolenního, ramenního a kyčelního kloubu,
– ultrazvukové vyšetření měkkých tkání (svaly, šlachové úpony, aplikace injekcí).

 

Operační léčba


– Artroskopie kyčelního kloubu – moderní metoda ošetření patologie kyčelního kloubu, zejména u sportovců a mladých pacientů. V současné době provádí více než 50 artroskopií kyčelního kloubu ročně.


– Artroskopie kolenního kloubu – nejčasnější artroskopický výkon, ošetření menisků, rekonstrukce zkřížených vazů, ošetření kloubní chrupavky.


– Artroskopie ramenního kloubu – ošetření poškození vazů v ramenním kloubu, stabilizační operace při vykloubení ramena, ošetření rotátorové manžety. Komplexní péče o ramenní kloub.


– Endoprotetika velkých kloubů – pro pacienty s pokročilou artrózou je jedinou možností výměna poškozeného kloubu za endoprotézu. Hlavní specializací je výměna kolenního kloubu s využitím počítačové navigace.


Operační výkony provádí ve Fakultní nemocnici Motol a Artroskopickém centru Rehabilitační nemocnice Beroun. V současné době provádí více než 200 artroskopických výkonů ročně.